top of page

Akdeniz Gençlik Koşusu Kayıt Formu

Katılım Ücreti:       100,00TL

Hizmet Bedeli:         0,00 TL

Toplam:                100,00 TL

WhatsApp Image 2022-09-01 at 17.53.41.jpeg

GENEL KONULAR :

1. Akdeniz Gençlik Koşusu (9.500m) ve Seyhan Koşusu (5.000m) 16 Ekim 2022 tarihinde Adana’da Yapılacaktır.

2. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusu Türk Ve Yabancı Sporculara Açık Olacaktır.

3. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusuna 2004 Ve Daha Büyük Doğumlu Sporcular Katılabilir.

4. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusuna Katılacak Sporcuların 15 EKİM 2022 Tarihinde Saat 10:00-22:00 Arası Yarış Kitlerini Almak Üzere Kayıt Merkezine (Optimum Dekatlon Mağazası Girişi) Gelmeleri Gerekmektedir.

5. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusu Ödül Töreni, Koşuların Varış Yeri olan Aqualand İçerisinde 11:15 ’de Yapılacaktır.

6. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusu Genel Klasman, Kadınlar ve Erkekler tasnifinde Sadece ilk 3’e Giren Sporcular Kürsüye Çıkıp Kupa Alacaktır.

7. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusunda Genel Klasman, Kadınlar ve Erkekler Ödülleri Yabancı Sporculara Açık Olacaktır.

8. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusunda Yaş Grupları Tasnifi Yapılmayacaktır.

9. Akdeniz Gençlik Koşusu Katılım Ücreti 100 TL, Seyhan Koşusuna Katılım Ücreti 100 TL’dir.

10. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusunun Kayıt Süresi 12 EKİM ÇARŞAMBA Günü Saat 17:00’de Bitecektir. Geç Kayıt Koşulları, (15 Ekim 2022 Cumartesi 10:00-17:00) Düzenleme Komitesinin Kararına Bağlıdır.

11. Yarışma Günü Kesinlikle GÖĞÜS NUMARASI Dağıtımı Olmayacaktır.

12. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusuna Katılacak Tüm Sporcuların Konaklamaları, Ulaşımları Ve Kayıt Ücretleri Kendilerine Aittir. Davetli Sporcu Uygulaması Yoktur.

13. Akdeniz Gençlik Koşusu  ve Seyhan Koşusuna Katılan Tüm Sporcular Organizasyonun Sunduğu TAAHÜTNAMEYİ İmzalayıp Göğüs Numarasını Ondan Sonra Alabilir.

14. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusuna Katılan Kadın-Erkek Tüm Sporcuların Fotoğraf Ve Video Gibi Görsellerini Organizasyonun Paylaşma Hakkı Vardır. Paylaşımdan Doğabilecek Sorunlar Organizasyonu Bağlamayacaktır , Sporcu Sorumluluğundadır.

15. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusuna Kayıt olan Tüm Sporcular Statüyü Kabul Etmiş Sayılır, Kayıt Olduktan Sonra Veya Yarış Sonrası İtiraz Hakları Yoktur.

16. Kayıt İşlemi Tamamlandıktan Sonra Kategori Değişikliği Yapılamaz. ( Bir koşu için yapılan kayıt o koşu için geçerlidir).

17. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusuna katılma hakkı kişiseldir, Yarış Numaraları  ve Katılım Hakları Bir Başka Sporcuya devredilemez.

18. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusu Yarışını Bitiren Her Sporcuya Anı Madalyası, Dereceye Girerek Bitiren Sporculara Sportif Ödüller Hediye Edilecektir.

TEKNİK KONULAR:

1. Akdeniz Gençlik Koşusunun limit süresi 1 Saat 45 Dakika Olup Bu Süreyi Aşan Sporcular Diskalifiye Olmuş Sayılacaktır.

2. Seyhan Koşusunun limit süresi 60 Dakika Olup Bu Süreyi Aşan Sporcular  Diskalifiye Olmuş Sayılacaktır.

3.  Akdeniz Gençlik Koşusu Startı 09:00’da, Seyhan Koşusu Startı 09:15 ‘de  Verilecektir.

MALİ KONULAR :

1. Akdeniz Gençlik Koşusu Katılım Ücreti 100 TL, Seyhan Koşusu Katılım Ücreti 100 TL’dir.

2. Akdeniz Gençlik Koşusu ve Seyhan Koşusunda Para Ödülü Verilmeyecektir. Dereceye Giren Sporculara Sportif Ödüller, Alışveriş Çeki ve Sürpriz Ödüller Verilecektir.

3. Akdeniz Gençlik Koşusuna Kayıt Ücreti Olan 100 TL, ve Seyhan Koşusuna Kayıt Ücreti Olan 100 TL Ödeyip Kayıt Yaptıran Sporcuların Herhangi Bir Sebeple Yarışa Katılamaması Durumunda Kayıt Ücreti İade Edilmeyecektir.

PARKUR BİLGİSİ:

1. Akdeniz Gençlik Koşusu Ve Seyhan Koşusu Başlangıç Yeri Taşköprü Olacaktır.

2. Akdeniz Gençlik Koşusu Ve Seyhan Koşusu Bitiş Yeri Aqualand Olacaktır.

3. Akdeniz Gençlik Koşusu (9.5K) : Taşköprü’de Başlayıp Merkezpark – Galeria - Eski Baraj - Yaşar Kemal Parkuru – Gençlik Köprüsü girişinden dönüşle - Eski Baraj – Galeria – Yavuzlar Köprüsü üzerinden geçişle Aqualand içinde Son Bulacaktır.

4. Seyhan Koşusu (5K) : Taşköprü’de Başlayıp Merkezpark – Galeria – Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosundan dönüşle – Galeria – Yavuzlar Köprüsü Üzerinden Geçerek Aqualand içinde Son Bulacaktır.

5. Koşular Başlamadan Önce Ve Koşu Sırasında Hakemler Ve Gönüllüler Görev Yerlerinde Olacaklardır.

6. Parkur Boyunca Yeteri Sayıda Su İstasyonu Olacaktır.

7. Etkinliğe araçlarıyla gelecek olan sporculara, araçlarını koşuların bitiş yeri olan Aqualand park alanına bırakmaları önerilir. Aqualand ile Koşuların Başlangıç yeri Olan Taşköprü arası 1500m. dir.

8. Koşu Parkuru Aşağıdadır.

Statü Çapa
bottom of page